Back to top

Nad Koronavírusom môžeme zvíťaziť…

… ak budeme disciplinovane nosiť rúška/šatky

V súčasnosti je Korona vírus diskutovanou témou číslo jeden nielen na Slovensku, ale aj na celom svete. 

Pandémia tohto  vírusu začína opäť stúpať na obrátkach.

 

Pomaly, ale isto  je hrozbou pre celý svet, a to nielen čo sa týka zdravia, ale aj v súvislosti s ekonomikou.

Celý svet je v ohrození a každý si to už teraz naplno uvedomuje. 

Vírus sa veľmi ľahko šíri a niektoré krajiny majú naozaj veľký problém zvládať nárast chorých ľudí. 

Ako možno vidieť v Čechách a u nás  Situácia je naozaj alarmujúca a komplikovanejšia ako v Číne. Prestalo sa cestovať, štáty uzatvorili hranice, zavreli sa školy, obchody, bol vyhlásený núdzový stav.  Už aj na Slovensku je mnoho ľudí v kritickom stave.  Dôležitá v boji proti vírusu je, podľa všetkých epidémiológov a lekárov, PREVENCIA.

Dôsledné umývanie si rúk dezinfekčným mydlom, zodpovedné správanie,  obmedzenie sociálnych interakcii, a najmä nosenie ochranných pomôcok ako sú rúška a jednorázové rukavice.

 Je všeobecne známe, že sa naozaj oplatí nosiť rúško, alebo akúkoľvek ochrannú bariéru.

Znižuje sa tým riziko nákazy a prenosu. V Čechách už zaviedli nosenie povinných rúšok všade. Slovensko pravdepodobne čaká rovnaký scenár. Problémom je, že rúšok je na trhu stále veľmi málo. Vírus nás môže prekvapiť hocikde a hocikedy, či už v MHD, na prechádzke, v obchode, v práci. Ide o veľmi nákazlivý typ vírusu podobný chrípke, kde je najviac účinné vyhýbať sa kontaktu s ľuďmi, a ak už nevyhnutne musíme ísť medzi ľudí, tak jedine s ochranným rúškom, prípadne inou funkčnou a vhodnou zábranou na ústach a nose. Pretože práve cez nos a ústa sa dostávajú jemné častice Koronavírusu do nášho organizmu tým, že ich vdychujeme. Keďže sa vírus prenáša kvapôčkovou nákazou ( kýchaním, kašlaním), tak rúška alebo zábrana zakrývajúca ústa a nos pomáhajú v boji proti nebezpečnému vírusu. 

Epidémiológovia vyzývajú, aby sme nosili ochranu tváre (najmä nosa a úst) stále. Či už ideme von na malú prechádzku do lesa, do potravín nakúpiť nevyhnutné, alebo do lekárne po lieky. Samozrejmosťou je nosiť rúška na pracovisku.

V našom e- shope ponúkame multifunkčné šatky, ktoré ochránia nielen v zime pred mrazom, v lete pred ostrým slnko – prachu – baktériám, ale tiež aj dnes v časoch hrozby Korona vírusu. Môžu  výrazne napomôcť ochrániť človeka pred šíriacou sa nákazou. Neváhajte preto veľmi dlho a zadovážte si ešte dnes multifunkčné  šatky, ktoré vám pomôžu ochrániť sa pred vírusom. Buďte zodpovednými a eliminujte nebezpečenstvo tejto nákazy správnym správaním a noste zábranu na tvári. Multifunkčné šatky sú v rôznych prevedeniach a farbách, stačí si vybrať z bohatej ponuky. Nad Koronavírusom môžeme zvíťaziť tým, že budeme disciplinovane nosiť ochranné pomôcky a dbať o hygienu.

Buďme zodpovední nielen k sebe, ale aj iným! 

Ak máte záujem použiť naše funkčné šatky miesto klasického rúška – pozrite si našu ponuku.

Vyber si spomedzi viac ako 100 rôznych vzorov na www.facem.sk

Vyber si aj ty svoju multifunkčnú šatku

A získaj len dnes POŠTOVNÉ ZDARMA!

Post a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *