Back to top

Nad Koronavírusom môžeme zvíťaziť…

… ak budeme disciplinovane nosiť rúška/šatky

V súčasnosti je Korona vírus diskutovanou témou číslo jeden nielen na Slovensku, ale aj na celom svete. 

Pandémia tohto  vírusu začína opäť stúpať na obrátkach.

 

Už s určitosťou vieme že je hrozbou pre celý svet, a to nielen čo sa týka zdravia, ale aj v súvislosti s ekonomikou.

Celý svet je v ohrození a každý si to už teraz naplno uvedomuje. 

Vírus sa veľmi ľahko šíri a niektoré krajiny majú naozaj veľký problém zvládať nárast chorých ľudí. 

Ako možno vidieť v Čechách a u nás  Situácia je naozaj alarmujúca a komplikovanejšia ako v Číne. Prestalo sa cestovať, štáty uzatvorili hranice, zavreli sa školy, obchody, bol vyhlásený núdzový stav.  Už aj na Slovensku je mnoho ľudí v kritickom stave.  Dôležitá v boji proti vírusu je, podľa všetkých epidémiológov a lekárov, PREVENCIA.

Dôsledné umývanie si rúk dezinfekčným mydlom, zodpovedné správanie,  obmedzenie sociálnych interakcii, a najmä nosenie ochranných pomôcok ako sú rúška a jednorázové rukavice.

 Je všeobecne známe, že sa naozaj oplatí nosiť rúško, alebo akúkoľvek ochrannú bariéru.

Znižuje sa tým riziko nákazy a prenosu. Vírus nás môže prekvapiť hocikde a hocikedy, či už v MHD, na prechádzke, v obchode, v práci. Ide o veľmi nákazlivý typ vírusu podobný chrípke, kde je najviac účinné vyhýbať sa kontaktu s ľuďmi, a ak už nevyhnutne musíme ísť medzi ľudí, tak jedine s ochranným rúškom, prípadne inou funkčnou a vhodnou zábranou na ústach a nose. Pretože práve cez nos a ústa sa dostávajú jemné častice Koronavírusu do nášho organizmu tým, že ich vdychujeme. Keďže sa vírus prenáša kvapôčkovou nákazou ( kýchaním, kašlaním), tak rúška alebo zábrana zakrývajúca ústa a nos pomáhajú v boji proti nebezpečnému vírusu. 

Epidémiológovia vyzývajú, aby sme nosili ochranu tváre (najmä nosa a úst) stále. Či už ideme von na malú prechádzku do lesa, do potravín nakúpiť nevyhnutné, alebo do lekárne po lieky. Samozrejmosťou je nosiť rúška na pracovisku.

V našom e- shope ponúkame multifunkčné šatky, ktoré ochránia nielen v zime pred mrazom, v lete pred ostrým slnko – prachu – baktériám, ale tiež aj dnes v časoch hrozby Korona vírusu. Môžu  výrazne napomôcť ochrániť človeka pred šíriacou sa nákazou. Neváhajte preto veľmi dlho a zadovážte si ešte dnes multifunkčné  šatky, ktoré vám pomôžu ochrániť sa pred vírusom. Buďte zodpovednými a eliminujte nebezpečenstvo tejto nákazy správnym správaním a noste zábranu na tvári. Multifunkčné šatky sú v rôznych prevedeniach a farbách, stačí si vybrať z bohatej ponuky. Nad Koronavírusom môžeme zvíťaziť tým, že budeme disciplinovane nosiť ochranné pomôcky a dbať o hygienu.

Buďme zodpovední nielen k sebe, ale aj k iným! 

Ak máte záujem použiť naše funkčné šatky miesto klasického rúška – pozrite si našu ponuku

Vyber si spomedzi niekoľko rôznych vzorov na www.facem.sk

Vyber si aj ty svoju multifunkčnú šatku

A získaj len dnes POŠTOVNÉ ZDARMA!