Back to top

Ako nosiť šatku Facem.sk v 14 jednoduchých štýloch.

Ako nosiť šatku v 14 jednoduchých štýloch

Ako môže byť jeden kúsok materiálu tak neskutočne užitočný? Multifunkčné pokrývky hlavy, ktorými je Facem.sk, sú jednou z najjednoduchších častí outdoorovej súpravy, ktorú si kedy kúpite. Existuje viac spôsobov, ako ich dobre využiť, možno viac ako ste mysleli. Takže ak sa chcete pridať k nám, potom je dôležité, aby ste poznali všetky rôzne spôsoby, ako správne nosiť Multifunkčnú šatku Facem.sk.

Ale skôr, ako ukážeme, ako nosiť šatku, stojí za zmienku, že neexistuje len jeden typ multifunkčnej šatky Facem.sk. Od vzniku Original Buff v 90. rokoch  vzniklo množstvo rôznych a šatiek : fleecovou podšívkou, vetruvzdorné, dlhé, pletené a dokonca aj UV šatky, ktorá ponúka ochranu pred UV žiarením.

Prečo sú Multifunkčné šatky FACEM.SK také skvelé?

Okrem svojej vrodenej všestrannosti sú tiež celkom dobré pri kontrole teploty  vašej hlavy. Vlastnosti odvádzajúce vlhkosť udržujú pot pod šatkou, zabraňujú ochladeniu, prebytočnej vlhkosti a znižujú tak šance na stratu telesného tepla. Sú dostatočne tenké, aby sa ľahko vošli pod prilbu bez nepríjemných švov, a sú vyrobené z nesvrbivých mikrovlákien.

Ako nosiť Multifunkčné šatky FACEM.SK

1. Nákrčník – neck scarf

Na rozdiel od bežných šatiek, šatka od FACEM.SK nedráždi ani nesvrbí a nie je šanca, že sa vám rozmotá alebo uvoľní a zanechá chladné prievany na zadnej strane krku.

2. Maska na tvár – Face mask

Ak sú podmienky skutočne chladné, natiahnite si ich priamo cez nos a ústa; priedušnosť látky sa týka aj vášho vlastného dychu a nenavlhne a nelepí sa ako iné látky. Tiež vieš tento spôsob využiť pri aktuálnej situácií kde je povinné mať prekrytie dýchacích ciest.

3. Kukla – Baclava

Pre dokonalú ochranu hlavy v zimných podmienkach použite kuklu FACEM.SK. Sedí dobre pod prilby bez nepríjemných švov alebo záhybov. 

4. Ochrana pred slnkom

Toto jednoduché nastavenie zabraňuje horúcemu potu na horúcich letných expedíciách. Chvost zozadu tiež chráni zadnú časť krku pred slnkom. Pre zvýšenú ochranu zvoľte UV FACEM.SK

5. Potný pás – Sweat Band

Skvelé pri cvičení, behu, aby ste zabránili kvapkaniu potu do očí. FACEM.SK šatka vás prinúti vyzerať dobre !

6. Čelenka – Head band

Čelenka FACEM.SK, zložená do tretín, je dobrou voľbou, ak nechcete mať na sebe celú čiapku, ale chcete ochranu uší.

7. Bandana

Nosenie šatky FACEM.SK funguje dobre pod cyklistickou prilbou a dômyselný a jednoduchý twist je možné prispôsobiť tak, aby vyhovoval.

8.Čiapka – Beanie hait

Krútenie uprostred šatky FACEM.SK vytvára vynikajúcu a štýlovú čiapku FACEM.SK s dvojitým lemovaním. Dá sa nosiť s prilbou a je dobrý aj pod kapucňou bundy, aby ste pri zimnej turistike pridali viac vrstiev .

9.Čiapka s uzlom . Bobble hait

Pre jednovrstvovú čiapku FACEM.SK beanie s trochou štýlu jednoducho zaviažte voľný veľký uzol na konci šatky.

10. Legionársky stýl

Tento spôsob nosenia šatky FACEM.SK poskytuje vynikajúcu ochranu pred slnkom vašej hlavy a krku. Keď ju navlhčíte vodou tak má chladiace vlastnosti aj keď sa voda odparí.

11. Gumka do vlasov – Hair tie

Noste ho ako gumičku do vlasov, aby vaše vlasy zostali mimo tváre. Osvojte si štýl scrunchie „štýl vo vlasoch“ a dajte neposlušné vlasy pod kontrolou. Hair šatka FACEM.SK je ideálny pre dlhé vlasy !

12. Šatka do vlasov – Hair band

Dobrá voľba tiež, ak máte mokré vlasy v chladných podmienkach – šatka nechá väčšinu vašich vlasov suchých a zároveň bude mierne pôsobiť na hlavu a uši. Osvojte si štýl scrunchie „štýl vo vlasoch“ a dajte neposlušné vlasy pod kontrolou.

13. Potný pás na zápästí – Wrist band

Použite ho na utretie potu v prípade športu alebo outdoorovej vychádzky.

14. Šatka Facem.sk pre psa

Áno, sú k dispozícii aj šatky špecifické pre psa  . No, ak ste so svojím psom v kempe , budete si poznať vždy toho svojho.